0
Tvůj košík je prázdný

Retušování

Retušování a úprava fotografií

Retušování a úprava fotek je stejně starým řemeslem jako fotografie sama a já se jí zabývám již mnoho let. Mám za sebou mnoho spokojených klientů, kterým jsem pomohl posunout jejich fotografie k vysněné podobě. Mým cílem je fotografie retušovat, co nejjemněji, přesto tak, aby výsledek byl výrazný a neztratil se v šumu tisíců fotografií, kterými jsou dnes zahlceny soc. sítě. I přesto, že mám rád jemné úpravy, v případě potřeby dokážu provést i velmi složité úpravy fotografií. Většinu mé práce najdete v mém portfoliu portrétů

CO ZNAMENÁ RETUŠOVÁNÍ A ÚPRAVA FOTEK? 

Obecně bychom o retuších mohli říci, že jde o zvýraznění nebo potlačení různých prvků ve fotografii. Jedná se například o srovnání linií, odstranění rušivých částí z fotografie, úpravu pleti, odstranění osob z fotografie nebo oprava barev, doostření, zvýraznění atd.

Retušování není nic nového pod sluncem a i v dobách černobílých fotografií bychom se s retušemi fotografií setkali. Dnes jsou již  téměř všechny fotografie, která běžně na internetu i mimo něj nějakým způsobem upravované a proto není důvod se úpravy fotek bát. 

Retušování a úprava fotek

Jakým druhům retuše se věnuji?

 • Portrétní retušování a úprava fotek 
 • Retuše produktových fotografií
 • High-end retuše
 • Beauty retuše
 • Kreativní retuše (fotomanipulace)

Portrétní retuš a retuš pleti

Retuše portrétu zahrnuje úpravy a vylepšení  vzhledu osoby na fotografii. Může zahrnovat změny ve stínech a světlech, zvýraznění očí, zubů, vlasů a dalších detailů, aby se dosáhlo co nejpřitažlivějšího výsledku.

Retuše produktových fotografií

Tento druh retuše se používá při fotografování produktů, jako jsou kosmetika, šperky, oblečení atd. Cílem je vylepšit prezentaci produktu, odstranit nežádoucí odlesky nebo odraz a zvýraznit detaily, barvy a textury.

High-end retuše

High-end retuše je pokročilá a detailní forma retuše, která se používá při vytváření dokonale vyhlížejících fotografií. Zahrnuje úpravy v každém aspektu fotografie, včetně barev, kontrastu, světla, detailů a kompozice. Tento druh retuše se často používá v editoriálech a reklamních kampaních.

Beauty retuše

Beauty retuše je specializovaná forma retuše, která se zaměřuje na zvýraznění krásy a elegance portrétu. Vylepšuje se pleť, oči, vlasy a další estetické prvky s důrazem na zachování přirozeného vzhledu.

Kreativní retuše (fotomanipulace)

Kreativní retuše zahrnuje úpravy a manipulace, které jdou za rámec klasických úprav. Může zahrnovat přidávání speciálních efektů, digitální malbu, koláže a další

Pro úpravu fotek používám nejmodernější postupy v programech jako je Photoshop, Lightroom, nebo Capture one

Klientská zóna

Máte již domluvené retušování? Zde můžete nahrát vaše fotografie… 

Ceny

Máte zájem o retuš? Napište mi:

  Portrétní retušProduktové fotografieHigh-end retušBeauty retušKreativní retuše

  Na jakých platformách mě dále najdete?

  Pravé tlačítko je blokováno / Right click is blocked